ЯК СПІВРОБІТНИКАМ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ НАБРИДЛО ХАРЧУВАТИСЯ ФАСТ-ФУДОМ

27.01.2017

Однією з численних жертв податкової міліції стало ТОВ “Макфоксі”, відоме суспільству як одна з найбільших мереж фаст-фуду в Україні.

Власне, все відбувалося за класичною схемою.

1. За результатами податкової перевірки ТОВ “Макфоксі” податківцями нібито було виявлено фіктивність операцій з отримання підприємством послуг по ремонту будівель та поставки товарів харчування від окремих постачальників.

2. На підставі акту цієї перевірки податковою міліцією Печерського р-ну м. Києва розпочато кримінальне провадження по ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків). Одразу зазначу, що проаналізувавши положення акту перевірки та відвідавши одне із судових засідань, стало однозначно зрозуміло, що в податкової відсутні будь-які реальні докази порушень зі сторони підприємства.

3. Далі вже в рамках цього кримінального провадження податкова міліція намагалась здійснити максимальний тиск на підприємство, щоб схилити їх до “неформального вирішення” ситуації. Так, спочатку проведено обшук в офісі ТОВ “Макфоксі” та вилучено всі жорсткі диски комп’ютерів, які містили бухгалтерські програми, електронні цифрові підписи та ін. Для підприємства це мало наслідком блокування роботи на тиждень, поки здійснювалося відновлення всіх цих ресурсів.

4. Зрозумівши, що підприємство і не думає нести хабар, тиск посилився. Було накладено арешт на всі рахунки підприємства, чим повністю заблоковано його роботу. Після цього вже надійшла пряма вимога дати хабар, за закриття кримінального провадження та фактичне відновлення роботи підприємства. Проте ТОВ “Макфоксі” навіть в такій складній ситуації відмовилося “вирішувати питання” неформально зі слідчими.

Зауважу, що правоохоронців у своїй злочинній діяльності не зупинив і той факт, що на підприємстві працює більше 200 працівників, у тому числі й особи з обмеженими можливостями.

Зважаючи на відверту нахабність та протизаконність дій податкової міліції, підприємство звернулося до мене з проханням допомогти захистити їх законні права та інтереси.

В результаті вжитих заходів депутатського реагування та публічного висвітлення цієї ситуації за допомогою ЗМІ, податкова міліція була змушена припинити своє переслідування, прийнявши рішення про закриття кримінального провадження.

Окремо хочу наголосити на аргументації, яку використав слідчий в постанові про закриття кримінального провадження. Там зазначається, що “складання висновку податковим органом про порушення податкового законодавства службовими особами ТОВ “Макфоксі” не є та не може бути підставою для визнання факту скоєння кримінального правопорушення”. Це те, що прямо випливає із норм закону і те, що так наполегливо ігнорує вся податкова міліція.

Все вищенаведене дає підстави зробити висновок, що єдине чого боїться бандитське угрупування з офіційною назвою “податкова міліція” – це публічний розголос.

0001